Senzație de disconfort și usturime in zona intima?

Infectie vaginala

Postata de Utilizator11603275468 cu 3 ani in urma.

Buna ziua, de ceva vreme ma confrunt cu o senzație de usturime in zona intima. Am apelat la consultul unui medic ginecolog iar in urma analizelor mi s-a spus ca nu am candidoza, doar un chist naboth pentru care am primit tratament: Klion-D 10 zile, urmat de Cicatritina pentru alte 10 zile.
Problema persista in schimb, usturimea apare și dispare. Îmi puteți recomanda o soluție? Și dacă este necesar consultul unui medic urolog.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/cum-se-trateaza-corect-candidoza_10760