Scurgere vag8nale maronie cu mucus?

Infectie vaginala

Postata de Utilizator11709421257 cu 3 luni in urma.

Bună ziua!
Acum 1 sapatman am fost pe ciclu,imi trecuseră, și am niște scurgeri de culoare maronie cu mucus și ma simt mai ciudata parca da s ama doară burta, sau ma simt cam racita. Eu de 9bicei nam probleme cu dureri de burta la menstruație.
Credeți ca e normal sa am secreția cu mucus?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Scurgerile vaginale maronii cu mucus pot fi normale, daca apar in anumite momente ale ciclului menstrual, de exemplu inainte sau dupa menstruatie. Insa, daca acestea sunt insotite de alte simptome, precum dureri abdominale sau zonele de influenta (in special daca acestea nu sunt tipul tau normal de durere menstruala), este posibil sa indica o posibila problema de sanatate, cum ar fi o infectie sau chiar o posibila sarcina ectopica sau o amenintare de avort spontan la o femeie care este posibil sa fie insarcinata.

Iti recomandam sa consulti un medic cat mai curand posibil - mai ales daca durerile abdominale persista, daca scurgerile persista mai mult de cateva zile, sau daca acestea sunt insotite de alte simptome preocupante precum febra.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/cele-mai-des-intalnite-boli-cu-transmitere-sexuala_19408