Infectie urinara severa cu klebsiella și streptococ?

Infectie urinara

Postata de Ionut2002 cu un an in urma.

Cum pot scăpa... Ma ustura permanent, am luat 4 cure de antibiotic și nimic, dupa ejaculare tot asa ma ustura ma jeneaza...
Am avut si urme de infecție pe prostata sunt asa de 9 luni, am 21 de ani. A inceput dintr o data într o seara, prima data mi s a dat un tratament după ureche, dupa 3 luni am ajuns la București unde mi s a spus ca am un streptococ și am luat 21 de zile levofloxacina, dupa au urmat 3 luni în care mi au spus ca sunt paranoic etc și mi dadea câte ceva sa scape de mine, apoi am ajuns la alt doctor unde mi a spus sa repet secretia uretrala, unde mi a ieșit klebsiella,au urmat 14 zile. De xifia... Si nimic am încercat și cu naturiste, ma simt mai ok dar tot asa imi afectează viata... Ma jeneaza mere(usturimi intepaturi)

Raspunsuri (2)

acum un an

Buna ziua,

Daca ati urmat tratamentul si tot simtiti simptome precum usturimi sau intepaturi in zona genitala, este posibil sa fie necesar sa discutati din nou cu medicul pentru a determina daca mai este nevoie de un alt tratament. Medicul poate verifica si daca aceste simptome pot fi cauzate de o alta infectie sau afectiune.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Mai multe informatii despre infectiile urinare puteti afla din articolul:
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/infectia-tractului-urinar-la-tineri-si-adulti_596

Ionut2002

acum un an

Am fost nu o data, de mai multe ori, da am avut prima data cum am zis un streptococ după klebsiella (asa o tin cu jene zilnice /permanente de 10 luni) și totul e ok la ecograf la urocultura la secretie la sumar asa mi au spus mai mulți doctori...(nu am stat asa de nebun pt ca nu e de joaca) dar mi s a spus ca a fost o infecție puternica și ca a lăsat urme...