Infecție cu E coli?

Infectie urinara

Postata de Raliri cu 11 luni in urma.

Buna ziua!Ma confrunt cu infecțiile urinare cauzate de bacteria E coli de mai bine de 4 ani,timp in care am încercat tot felul de tratamente cu pastile,injectabile,chiar și un vaccin.După ceva timp de la prima infecție am observat ca problema reapare când am contact sexual cu soțul meu.Precizez ca in majoritatea timpului a luat și el tratament deoarece și urocultura lui ieșea pozitivă la bacteria E coli.Anul trecut am rămas gravida,iar in primul trimestru am avut probleme cu aceasta infecție pe care am tratat o,iar după aceea am decis sa folosim prezervative la fiecare act sexual.Cu acestea,infecția nu a mai recidivat,dar după ce am născut ,cam la 10 săptămâni,am avut contact sexual fără prezevativ și a apărut din nou.Ce as mai putea face?

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Este important sa consultati un medic ginecolog pentru evaluarea si gestionarea adecvata a infectiilor urinare recurente.
Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/infectia-urinara-cu-escherichia-coli_11348
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/prevenirea-infectiilor-de-tract-urinar_10145