Buna!sunt insarcinata si mi-a iesit proteina in urina,e grav?

Infectie urinara

Postata de Utilizator11528194949 cu 5 ani in urma.

Sunt insarcinata in saptamana 22,si acum cateva saptamani am facut analiza de urocultura si urina ,la urocultura a iesit ca am o infectie ceva cu faecalis ,iar la urocultura ca am 30 proteine. Dr spune ca nu e normal sa am...Precizez ca am avut de mica probleme cu rinichii si nenumarate infectii,si puroi la rinichi.Doctorul a spus ca se poate sa am preclamsie,dupa ce am citi ce este m-am speriat.De cateva ori a spus ca s-ar putea sa imi scoata copilul in cel mai rau caz,dar si ca sunt sanse sa nu fie foarte grav. In prezent am iar o infectie enterococcus,acum iau perfuzii cu vitamine si antibiotic penicilina injectabil. As vrea sa stiu daca este mare riscul ca ,copilul sa pateasca ceva?Imi doresc foarte mult acest copil,si nu vreau sa fiu dezamagita.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/teste-si-analize-in-sarcina_11096