Se poate administra moldamin dupa 3 luni de administrare ospen??

Infectie streptococica

Postata de Alexandra Sima cu 3 luni in urma.

Buna ziua! Fetita mea in varsta de 13 ani are Aslo 420. I am administrat ospen timp de 3 luni si valoarea este tot mare, mentionez ca in octombrie avea 340 si dupa 3 luni de ospen valoarea este 420( am recoltat la alt laborator). Ma lupt cu aceasta problema de 3 ani si nu reusesc sa i scad valoarea. Streptococul beta hemolitic de grup A este negativ. Ce ma sfatuiti? Sa i administrez moldamin dupa 3 luni de ospen? Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Decizia de a administra Moldamin trebuie luata de medicul care il urmareste pe copil. Moldamin este un alt antibiotic folosit in infectiile streptococice si este posibil sa fie eficient daca Ospen-ul nu a avut rezultatele dorite.

Totusi, ASLO mare poate fi si un rezultat al unei alte infectii sau inflamatii in organism, nu neaparat a unei infectii streptococice.

Va recomandam sa discutati cu un pediatru pentru a afla care este cea mai buna abordare in acest caz.

Alege un medic pediatru potrivit pentru fiica dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/pediatrie

Interpretati rezultatul analizei aici: sfatulmedicului.ro/interpretor-analize

Articole recomandate
sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/cum-se-trateaza-corect-infectiile-streptococice_17721
sfatulmedicului.ro/Artrita/reumatismul-articular-acut_931