Limba se poate retrage spre gat?

Infectie respiratorie

Postata de Utilizator11625247260 cu 2 ani in urma.

Bună ziua ! În urma cu o săptămână , înainte de culcare în timp ce eram întins în pat am vrut sa înghit saliva , imediat după am avut o senzație de inec/de aspirare a limbii . Nu am putut respira câteva secunde . Imediat după , aveam o senzație de inec și simtem nevoia sa înghit încontinuu. Când m-am dus la baie și m-am uitat în oglinda am observat ca limba este situata mai în spate ( vârful limbii nu mai atinge baza dinților cu mult) iar omusorul îmi atinge limba ) . Când m-am dus la un consult , doctorul mi-a zis ca nu am nimic și mi-a recomandat sa iau niște calciu. Acum când scot limba din gura mi se pare ca este mai mare în lățime . De când am pățit acest lucru, în fiecare seara când ma pregătesc sa ma culc am senzație de respirație greoaie . Ce as putea sa am ? Problema respirației greoaie este datorita limbii sau este de natura psihologica?

Raspunsuri (1)

Anne Marie

acum un an

Buna ziua! Ați descoperit cauza? Mă confrunt cu aceeași problema in urma unei extractii