Umflatura la gat sub maxilar

Infectie gat

Postata de MembruMobileApp1497478592 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. De vreo 2-3 saptamani mi-a aparut o umflatura mica sub maxilar, la aproximativ 2 cm de maxilar, in partea stanga. Nu doare, nu se misca, nu pare ca este umflatura a pielii, ci a gatului. Se simte la atingere, dar nu ma doare cand o ating sau cand inghit. Am citit pe internet ca ar putea fi un ganglion sau ceva mai grav, dar am zis ca e mai bine sa intreb. Tin sa precizez ca am varsta de 16 ani si nu am avut pana acum probleme cu gatul (probleme cu amigdalele sau orice altceva). Acum aprox. 3 ani am avut pneumonie daca acest lucru ajuta cu ceva. Am citit pe internet ca ar putea fi o tumora si m-am speriat foarte tare. Ati putea sa ma ajutati va rog? Va multumesc din suflet. Chiar sunt speriat de gandul ca as putea avea ceva grav.
Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Utilizator11569147123

acum 4 ani

Pana la urma ce diagnostic vi s-a pus? Ceva asemănător are si băiețelul meu!