Calculi albi/galbeni din gat-cau trebuie sa ma adresez, ce ar putea fi?

Infectie gat Infectii Amigdalita

Postata de MembruMobileApp1517413019 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,

De ceva timp am permanent mucus intre caile nazale. Pe langa asta, aproape zilnic elimin din gat mici bilute uneori albe uneori galbui, unele mai micute altele mai mari foarte urat mirositoare. As vrea sa stiu care ar fi cauza si unde as putea merge pentru investigatii? La ORL?
Mentionez ca amigdalele nu ma dor, decat foarte foarte rar cand se mai "blocheaza" cate o biluta mai mare si nu o pot elimina.

Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/infectiile-cu-stafilococ-ce-cauze-au-si-cum-se-manifesta_15789