Infecție rana in genunchi?

Infectie bacteriana Prevenire infectie

Postata de Beniamin23 cu 2 ani in urma.

Buna ziua, de curând am participat la o competiție de fotbal si m am julit in genunchi, nu foarte mult. Ulterior am fost la antrenamente de înot iar crusta ranii s a înp***at si a căzut. Acum rana s a înroșit in jurul ei, in interiorul ranii e un oarecare strat galbui, ce pare a fii un puroi, si toată zona s a transformat intr o zona dureroasa inflamata. Aveți o poza atasata : adresa_web_filtrata /k2PKGDbb

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/curatarea-si-bandajarea-ranilor_974