Cum tratez iritatia in zona genitala ?

Infectie bacteriana

Postata de Utilizator21548335369 cu 4 ani in urma.

Buna ziua !

De fiecare daca cand ma rad in zona genitala, si nu numai (uneori se intampla si pe piept/subrat), imi apare o iritatie si niste mici cosulete, plus senzatie de mancarime. Toata treaba dureaza in jur de o saptamana, pana incepe sa creasca putin par.

De mentionat este ca si atunci ca ma barbieresc imi apar niste cosulete, dar in zona genitala e problema cea mai mare.

Ce tratament imi recomandati ? Nu imi spuneti de analize sau ceva..presupun ca se trateaza cu crema.
Multumesc !

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la medicul dermatolog. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/top-10-cauze-ale-iritatiilor-pielii_7368