Bebe elimina suc gastric ( ca apa)?

Infectie bacteriana Refluxul gastroesofagian Boala esofagiana Agitatie
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11620265296 cu 2 ani in urma.

Buna! Am o fetița de 9 săptămâni am născut-o cu 3,210 iar acum are 5,400 kg . 3 săptămâni am alăptat apoi i-am dat completarea Topfer deoarece nu se satura, acum ii dau Nan fără lactoza in urma unei Infecții bacteriene , regurciteaza și are momente când scoate suc gastric ( ca apa) este normal? Care este cauza acestui lichid ? Are momente uneori și de agitație .

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Nou-nascutul/cresterea-si-dezvoltarea-nou-nascutilor_246

Utilizator11620265296

acum 2 ani

Medicul de familie a spus ca sucul gastric îl elimina din cauza ca mănâncă lacom.