Infecții urinare repetate in mod frecvent ?

Infectia urinara

Postata de Andrei cu un an in urma.

Buna ziua, numele meu este Andreia, am vârsta de 25 de ani, și de mic copil ma confrunt cu Infecții urinare !
In ultimii 2 ani infecția urinară cu E. Coli reapare lunar sau la 2-3 luni, deșii am fost tratată mereu conform rezultatelor urocultura cu antibiograma!
Am luat antibiotic conform antibiogramei câteva luni la rând… deja nu mai suport sa iau atât antibiotic! Pe lângă aceste tratamente cu antibiotice, am folosit și ovule, supozitoare, antiinflamatoare,antiseptice, tratamente pentru imunitate și ceaiuri. Am făcut chiar și vaccinul anti E. Coli - Strovac! Am ținut chiar și o cura cu bacteriofag anti E. Coli! Toate acestea sub supraveghere medicală și la recomandarea medicilor!
Menționez ca de multe ori infectia apare post contact sexual ( nu se întâmpla de fiecare data), iar prietenul meu este la zi cu analizele.
Nu știu încotro sa o mai apuc… ma puteți ajuta cu un sfat referitor la aceasta problema?
Va mulțumesc!

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/care-sunt-cauzele-infectiilor-urinare-frecventei_16666

Gînga Claudia

acum un an

Bună! Spune-mi te rog dacă ai găsit rezolvarea? Mă confrunt și eu cu o infecție urină! 😔

Utilizator11567084564

acum un an

Exista vaccinul Strovac impotriva infectiilor urinare. il comanzi in germania. Cauta pe net, este o firma care ti l aduce.