De ce mă ustură pe marginea capului penisului ?

Infectia urinara

Postata de Utilizator11696196901 cu 7 luni in urma.

Acum 3 zile m-i s-a rupt ața dar doar o parte din ea ,am sângerat destul de mult.
De atunci, când urinez,mă ustură capul penisului.mai sunt momente când mă ustură doar pe marginea capului penisului

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua,

Este posibil sa fi dezvoltat o infectie la nivelul ranii provocate de intreruperea atei. Acestor infectii li se mai spune si infectii urinare sau infectii ale tractului urinar. Simptomele tipice ale unei infectii includ senzatia de arsura sau durere la urinare, urgenta crescuta de a urina frecvent, urina tulbure sau cu miros neplacut, senzatie de golire incompleta a vezicii urinare sau prezenta de sange in urina.

Recomandam sa consulti un medic pentru a-ti pune un diagnostic corect si pentru a primi un tratament adecvat in functie de cauza specifica a simptomelor tale: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Mituri-Medicale/7-mituri-despre-infectiile-urinare_15464