De câteva zile am o mâncărime în zona intima, iar acum am o usturime la urinare. Care ar fi proble?

Infectia urinara

Postata de Utilizator11711996657 cu o luna in urma.

Nu am nicio boala

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti, respectiv mancarimea in zona intima si usturimea la urinare, pot fi semnale ale unei infectii urinare sau a unei infectii cu transmitere sexuala.

De asemenea, aceste simptome pot fi cauzate si de o reactie alergica la un produs de ingrijire personala. Este recomandat sa mergi la medic cat mai curand posibil, pentru a putea fi pus diagnosticul corect si a primi tratamentul potrivit.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/care-sunt-cauzele-infectiilor-urinare-frecventei_16666
sfatulmedicului.ro/Alimentatia-sanatoasa/alimente-care-combat-infectia-urinara_11373