Cum scap de enterococcus faecalis?

Infectia urinara

Postata de Utilizator11531553026 cu 5 ani in urma.

Buna ziua, am 41 de ani si de 8 luni ma chinui cu o infectie urinara cu enterococcus faecalis, iau antibiotice intr_una, dupa antibiograma, nimic nu functioneaza, nu am nimic la vezica, doar microcalculi la rinichi. Am facut ecografii, CT, analize peste analize, am cumparat si un vaccin din Germania, Strovac. Acum am luat levofloxacina 10 zile la indicatia urologului si dupa o saptamana a recidivat. Am obosit psihic, fiecare zi e un chin, tot timpul mi-e rau. Am inceput sa iau unasyn acum. Nu stiu ce sa mai fac...

Raspunsuri (6)

Utilizator11531553026

acum 5 ani

Din Germania, Strovac. Nu mai stiu ce sa fac,sunt disperata,fiecare zi e un chin, am terminat levofloxacina si dupa o saptamana a recidivat. Acum iau unasyn la indicatia urologului.

laura381

acum 5 ani

La infectioase matei bals sau victor babes...

laura381

acum 5 ani

Am aceeasi suferinta ca a dvs de fix un an! Din nefericire nici antibio nu pot lua, am gastrita si colon iritabil. Cu cervugid n cure repetate ati incercat? Exista de asem.studii n strainat care indica antibiot teicoplanina ca fiinf f bun.ptr ac infectie. Ar treb sa luati in consideratie o.internare la matei bals sau victor babes buc la infectioase si sa faceti tratam acolo sub supravgh stricta a medicului.(ati putea incerca tratam cu vancomicina de ex) O.alta optiune ar fi medicina hiperbara (gasiti m m.detalii pe net) ce sa zic pe mine m.a adus efectuv n pragul depresiei aceasta infectie! Nu m spun ce suma impresionanta am cheltuit n decursul.unui an! Ah si sa nu uit...part sexual musai sa faca tratam iar sex doar protejAt. Va doresc sa reusiti sa va recuperati sanat!

Utilizator11565376449

acum 4 ani

Buna ziua! Cum ati reusit sa scăpați de enterococcus? Cu ce tratament?

Mihai

acum 9 luni

Ai reuși să găsești un remediu ??

Mihai

acum 9 luni

Ai reusit cu vindecarea ?