Unghie incarnata, ce fac?

Infectia fungica a unghiei Onicomicoza unghiei

Postata de MembruMobileAppionutsavr cu 6 ani in urma.

Buna ziua, am o problema de ceva timp si anume am avut o unghie încarnată. M-am jucat prin ea pana am scos-o la capat, adica unghia nu mai intra in carne, insa in tot timpul acesta, partea care era in carne s-a dus in josul degetului mare de la picior. Plănuiesc ca luni sa ma duc la un medic pentru a-mi face o eventuala operație/scoaterea acelui corp. Întrebarea mea este: această "operație" este dureroasa?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/unghia-incarnata-afectiunea-dureroasa-a-picioarelor_16491