Liniuțe pe unghii?

Infectia fungica a unghiei

Postata de Maria cu 2 ani in urma.

Bună ziua! Azi am observat pentru prima data că am mici punctulețe negre pe unghii care formează linii verticale. Sunt relativ mici și șterse, dar dacă te uiți cu atenție sunt definite. Nu am avut niciodată probleme cu unghiile și nu merg nici la saloane pentru manichiură. Au apărut aproape pe fiecare unghie, deși pe unele abia se zăresc... Nu știu ce să fac până ajung la medicul dermatolog și cât de gravă este situația, sper să mă ajutați cu un sfat până merg săptămână viitoare la un consult.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Diverse/ce-spun-unghiile-despre-sanatatea-organismuluii_7929