Infectie a degetele mari ale picioarelor. Ce trebuie sa fac?

Infectia fungica a unghiei

Postata de Utilizator11604902749 cu 3 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Vlad, iar de aproximativ 2 ani ma confrunt cu infectia la degete. Am fost la medic, mi-a fost scoasa unghia de 2 ori. In momentul de fata inainte sa aplic un unguent (Cicatridina) imi bag degetele timp de aproximativ o ora in ceai de pelin. Nu urmez de mult tratamentul acesta, inca nu stiu daca functioneaza, dar ma sperie destul de tare umflatura de la degete, este foarte urata si curge sange mai mereu.
Imi puteti da un ajutor?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/ciuperca-piciorului-5-reguli-pentru-a-evita-infectia_15547