Tensiune mare si palpitatii

Infarct

Postata de anastasiapestritu cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Sper ca cineva sa ma poata ajuta cu aceasta problema pe care nu o pot rezolva. De 2 ani fac tensiune mare, am ajuns si la 19, iar pulsul 117(toata viata ac***a tensiune 12). Acest puls a fost dimineata, fara sa fac niciun efort. Am fost la mai multi cardiologi care mi-au spus sa-mi fac un consult la gastroenterologie unde mi s-a descoperit un polip imflamator de 8 mm. Am urmat tratament dar mi se face un gol in stomac, ma trece un fior rece prin tot corpul si atunci imi dau seama ca am tensiune si puls marit. In urma acestei stari raman cu o durere in zona inimii. Precizez ca toate analizele imi ies bune, inclusiv ECG. Astept un raspuns, un sfat. Va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

In primul rand nu prea vad legatura intre polipul inflamator (nu ati precizat localizarea) si HTA. Recomandarea este sa va adresati unui medic internist care va va consulta si va privi problema intr-un context mai larg.

florip63

acum 6 ani

pe langa tratamentul medicamentos stabilit de medic, face minuni capsulele de vagostabyl, pentru ca actioneaza asupra tensiunii, starilor de agitatie (stres, griji) si palpitatii, Incercati, este pe baza de plante, nu are contraindicatii.