sintrom

Infarct

Postata de mariana652 cu 13 ani in urma.

poate cineva sa imi spuna cu ce alimente este incompatibil medicamentul sintrom?

Raspunsuri (2)

Gabriel

acum 13 ani

Nu exista incompatibilitati ale acestui medicament cu alimentele. Poate incompatibilitati ale bolii dumneavoastra cu unele alimente. Sanatate!

RS

acum 10 ani

Ba este oarecum imcompatibil cu anumite vitamine; spre exemplu, daca iei prea multa vitamina C scade nivelul INR-ului, pe baza caruia de altfel ti se administreaza sintrom. Alimentatia e foarte importanta... Mai sunt si alte atentionari. un material interesant aici: http://www.chirurgievasculara.ro/tratamentul-anticoagulant-cronic.php