pot calatori cu avionul daca am proteza mecanica valva mitrala, de 6 luni, dupa o endocardita?

Infarct Cardiopatie ischemica Profilaxia infarctului miocardic Sindromul post mi
+1
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1494080464 cu 6 ani in urma.

anul trecut in octombrie mi s-a depistat endocardita. In noiembrie 2016 am fost operata la Spitalul Humanitas Bergamo in Italia. Am proteza mecanica la valva mitrala de 6 luni As putea sa plec acasa in Romania cu avionul?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/endocardita_160