Înțepături inimă

Infarct

Postata de cristinaa05 cu 10 ani in urma.

În primul rând îmi cer scuze pentru categorie, dar nu am știut unde să încadrez și văzând cardiopatie... Trecând la subiect: astăzi am avut niște problemuțe în sensul că mă durea capul , dar pe lângă asta nu puteam respira bine, deoarce când respiram mă înțepa inima foarte tare, iar înțepăturile erau extinse, în sensul că nu mă înțepa într-un singur loc, Care ar putea fi cauza și ce măsuri pot lua? Se poate să fie lipsa de Ca ? Am mai auzit și varianta asta. Mulțumesc !

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul internist pentru evaluare: electrocardiograma, radiografie pulmonara, pentru a exclude o afectiune din aceasta sfera.