Interventie chirurgicala?

Infarct

Postata de marsdrag cu 13 ani in urma.

Mama,in varsta de 61 ani,a fost diagnosticata cu:1.Insuficienta cardiaca clasa II NYHA,2.HTA esentiala stadiul II grad de risc adaugat inalt,3.Insuficienta mitrala gradIII,4Cardiopatie ischemica cronica,5.Angor de efort,6.Obezitate grad II,7.BPOC.In urma cu 8 ani a facut si Edem pulmonar acut.Urmeaza tratament cu Metoprolol,Enalapril,Furosemid,Preductal,Aspirin cardio.Ce mai putem face?

Raspunsuri (2)

Gabriel

acum 13 ani

Continuarea tratamentului, neaparat scadere in greutate, consult chirurgical pentru posibile reparatii operatorii necesare insuficientelor si obezitatii. Sanatate!

marsdrag

acum 13 ani

multumesc