Inima imi bate necontrolat

Infarct

Postata de Francisc88 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am 23 de ani si de cateva zile simt ca inima nu-mi mai bate regulat, mai exact simt ca mi se opreste iar apoi incepe sa bata necontrolat simtind un nod in gat...dar in rest nu ma doare absolut nimic nici in zona inimii nici in alta parte...Imi puteti spune va rog ce se intampla? Va multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Ceea ce descrieţi d-vs poartă denumirea de extrasistole şi ele pot aparea la orice persoană sănatoasă. În cazul in care acestea se manifesta in mod frecvent putem vorbi de aritmie (dereglări ale ritmului normal al inimii fie sub raportul frecventei, fie al regularităţii frecvenţei cardiace)Extrasistolele nu necesită decat rareori tratament medicamentos, însă sunt recomandate evitarea consumului de cafea si alcoolului dar si a stresului.
În cazul în care aceste fenomene persistă este recomandat un consult cardiologic

victoras

acum 12 ani

Incercati sa folositi citeva zile ceai de paducel cu talpa-gistei ambele fiind recomandate pt. calmarea inimii si ritmului cardiac.Totodata v-as recomanda sa luati citeva zile un si un supliment de CA cu MAGNEZIU FORTE. acesta fiind de asemenea de mare ajutor in functionarea corecta a inimii.Cititi eventual pe net simptomele HIPOMAGNEZEMIEI (lipsa de magneziu).M-am confruntat si eu,de curind,cu o astfel de problema si am rezolvat-o asa cum v-am scris.Sanatate va doresc!!!

Francisc88

acum 12 ani

Va multumesc mult...o sa incerc ceea a-ti zis dvs.Ma bucur ca mai exista si oameni saritori la problemele altora.Multa sanatate!