Durerile toracice

Infarct

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

dupa o gripa urata,(anul trecut) cu febra nu foarte mare, am inceput sa am extrasistole, cateva pe zi la inceput, pana la aproape 60 pe ora in unele situatii. fac tratament cu betablocante, ecocardiografia arata doar sinusuri neomogene, dar chiar si sub tratament am extrasistole. traiesc cu o spaima teribila, am devenit anxioasa si uneori sunt aproape de un atac de panica. am dureri anginoase mai ales in umarul stang. cat efort am voie sa fac? de ce apar extrasistolele?

Raspunsuri (1)

robert9100192

acum 15 ani

foarte bune rezultate dau aspacardinul si magnerot [sau orice pe baza de minerale] sunt admise 500 extrasistole pe zi .calcemia cum este ?