dureri inima,crize puternice

Infarct

Postata de ralumouad cu 14 ani in urma.

o criza -- durere/apasare/arsura d inima,brat stang plus cap piept timp de 10 min,durere f intensa,poate sa fie un preinfart sau infart?

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 14 ani

Mergi la un cabinet de cardiologie. Poate fi vorba despre o criza de angina pectorala.

[email protected]

acum 13 ani

daca ai avut iradiere a durerii si in omoplat(spate), asa a a avut tatal meu acum 2 sapatamani, este vb de infarct miocardic. el l-a dus pe picioare ceea ce nu a fost indicat(are 71ani, insa se tine f.f.f.f bine; nu a luat pastile in viata lui in afara de algocalmin si paracetamol). am fost recent la control, l-a pus pe tratament extrem de sever, medicamentos si alimentar, l-a chemat la control peste 3 saptatmani, insa ne-a spus ca o sa fie vorba de o interventie chirurgicala de by-pass. precizez ca nu a fost fumator insa a avut 2 pre-infarcturi inainte. pt orice altfel de detalii va stau la dispozitie.0722828768;0743053558;0761619754.

[email protected]

acum 13 ani

buna ziua va rog sa ma ajutati daca puteti cu niste sfaturi .am facut un infact si miau pus 3 stenturi,as vrea sa stiu cum se manifesta crizele de inima si ce pot face daca nu ma pot lasa definitiv de fumat ,sunt si obeza,am si probleme pshice .sunt din zalau si nu pot la fiecare criza de inima sa ma duc la cluj eu sunt din zalau si as vrea sa stiu cum ma pot ajuta cat de cat si singura. va rog sami sctieti pe casuta de mail. va multumes f. frumos si astept sfaturile dumneavoastre.