dureri in piept

Infarct

Postata de lenu 70 cu 11 ani in urma.

de ceva timp simt dureri in piept,la inceput au fost mai rare;dar in ultimele zile s-au intensificat
am fost,la medic,am facut un EKG,iar rezultatul a fost ok,ritm bun,tensiune buna inima nu are nici o problema
...totul ar fi pe baza emotionala,dupa spusele medicului
dar mie nu mi se pare asa,chiar si acum cand stau linistita in pat,simt in piept ,in zona toracelui o durere acuta,am senzatia ca ceva ma strange
ati putea sa imi spuneti ce ar putea fi?
va multumessc!

Raspunsuri (3)

Maria

acum 11 ani

sa sti ca si sotul meu are aceleas probleme,durerea apare cind e stresat,nervos ,dar cind e linistit nu are probleme

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Va recomand sa extindeti explorarile cardiace prin efectuarea unui test de efort care poate sa identifice suferinta cordului EKG nu este suficient). De-abia dupa ce ati efectuat si acest test si a iesit OK,atunci este cazul sa verificati alte cauze posibile de dureri toracice (musculoscheletale, pulmonare.etc).

lenu 70

acum 11 ani

multumesc pt sfat!!!
momentan am inceput un tratament cu gingsen si magne ..conform recomandrarii medicului si daca durerile nu vor disparea dupa o luna de tratamentv-a trebui sa fac si testul de efort