Dureri ft frecvente in piept

Infarct

Postata de OanaB2012 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

De ceva timp am dureri, de cele mai multe ori groaznice, in zona pieptului..adica incepe sa ma doara burta, apoi durearea se duce in capul pieptului si in final spre partea stanga a inimii si catre mana stanga..cand se intampla asta, in ultimul timp ft des, simt ca imi bate inima mai tare si ca nu pot respira cum trebuie, imi amorteste mana stanga, incep sa transpir degeaba etc..Menionez ca am avut si stari de lesin, am cazut practic "din picioare", iar pana nu am simitit pret de cateva minute bune gresia extrem de rece nu mi-am putut reveni..Va rog ajutati''ma cu un sfat!!

Raspunsuri (5)

beatrice1234

acum 11 ani

te sfatuiesc ca sa elimini orice suspiciune legta de inima, sa consulti un medic cardiolog.

OanaB2012

acum 11 ani

asta am sa fac..astept sa vad cand ma poate programa ptr ca nu scap deloc de dureri, si in momentul asta ma doare..ms frumos ptr sfat:*

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un medic de specialitate (internist sau cardiolog) pentru a exclude o cauza cardiaca; alte cauze posibile ar fi pulmonare, nervoase( atacuri de panica), musculoscheletale, etc.

Buna

acum 11 ani

Dupa simptome cauza nu pare sa fie la inima, poate sa fie altceva care afecetaza inima insa.
Te poate vindeca un medic homeopat bun, cu medicina normala iti pierzi doar timpul. Insa analize poti sa faci. Exista remedii homeopate pt. astfel de simptome. Scrie-mi un email la *** pe yahoo.

cata

acum 8 ani

Buna.Aceleasi simptome le am si eu de 2 ani. Am facut diferite controale si la cardiolog si la neurolog insa de fiecare data mi s-a spus ca nu am.nimic la inima si ca e oe fond psihicic. Tu cum te mai simti ,ai scapat de aceste stari?