durerea toracica

Infarct

Postata de Doina113 cu 13 ani in urma.

Buna ziua! Am 43 de ani si am niste episoade de durere exact intre sani, cam in adancime. Durerea se manifesta ca o apasare, insa fara a-mi altera activitatea din acel moment. Dureaza de ordinul minutelor, apoi pauza, apoi.... poate reveni. Problema e ca aceasta durere nu apare la vreun efort, apare in general cand stau. (la televizor, la calculator, cand nu fac nimic fizic). Am fost la cardiologie si mi-a dat aspacardin 3/zi si betaloc zok 1/2 dimineata si 1/2 seara. Durerea exista in continuare. Poate fi ceva grav?

Raspunsuri (4)

marian

acum 13 ani

daca te doare o lunga perioada de timp si nu sunt dureri puternice,nu cred ca este cazul sa iti faci griji...eu am dureri in piept in fiecare zii si am fost pe la 5 cardiologi si m-i sa spus ca sunt de la atacuri de panica,incearca o saptamana sa i-ei calciu si vezi daca iti trec

Bri

acum 13 ani

Calciul luat asa...la intamplare ca iti spune cineva dupa site e o p***ae!!!!
Duce si la deces o pastila de calciu luat aiurea!
DE DOCTOR ATI AUZIT???!!!
Sunt niste "p***a" care au invatat juma de viatza ca sa ne faca bine cate-o data....depinde de norocul nostru.
Ctai oameni inapoiati circula pe netul asta....acu 20 ani cand nu era net ce faceai coana Doina, cum ti-ar fi trecut durerea din piept? Intrebai in capatul ulitzei?

liana

acum 13 ani

Si eu am 43 de ani si am avut aceleasi probleme.
Acum nu mai am.Dar m-a ajutat mult ceea ce am facut:
- consultatii psihologice
- unsa cu ulei de masline extravirgin amestecat cu ulei de catina- de la naturisti zona respectiva si masata de 2 -3 ori pe zi
- gimnastica cu gantere, intareste musculatura in zona toracica sau inotul este excelent
- activitati placute , recreative

Te vei face bine

Pentru Bri

acum 13 ani

Daca mai citesti odata ce am postat, vei vedea ca am scris clar cfa am fost la cardiologie si mi-a prescris pastilele respective, dupa control. Deci, am fost la cardiologie la un medic cardiolog, nu "in capatul ulitzei". Asta asa, ca ne place sa socializam pe net...