durere in piept

Infarct

Postata de renato21 cu 12 ani in urma.

durere in piept mai ales in partea stanga sus , am consultat mai multi cardiologi si diferite tratamente dar nu cedeaza ,ce ar trebuie sa fac ?

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Excluderea de catre cardiolog a unei componente cardiace, ne orienteaza spre o nevralgie intercostala ( printr-un curent de aer rece-geamul de la masina , de la tractor etc ) sau o spondiloza a vertebrelor superioare..

Dr. Horatiu Moldovan

acum 12 ani

Trebuie lamurita cauza acestor dureri. Daca ele sint de cauza coronariana, poate fi utila o coronarografie.

Conf. Dr. Horatiu Moldovan
[email protected]

elena

acum 12 ani

Buna.Am o durere intensa in partea toracica mai ales pe partea stanga cu umar cu tot,de cele mai multe ori ma arde,am fost la medic si mi sa spus ca din cauza efortului este afectata coloana vertebrala in zona gatului,dar intrebarea mea este dc nu pot respira bn,simt ca nu am aer si ma sufoc,dc nu imi trece durerea(fac tratament de 2 luni si degeaba),ce legatura are coloana cu dure din piept?Va rog sa imi raspunde-ti.Multumesc!!!