durere cand stau pe spate

Infarct

Postata de sebyo2 cu 13 ani in urma.

in momentul cand stau intins pe spate la 5 minute apare o durere in partea stanga si cu cat stau mai mult pe spate durerea se intensifica si daca imi schimb pozitia durerea se mai diminuiaza

Raspunsuri (7)

Dr. Cacovean Adrian

acum 13 ani

Durerea aceasta pe care o descrieti nu este de inima.

RUIU ANA

acum 13 ani

AM DURERI IN PIEPT IN DREPTUL INIMII SI IN SPATE SEARA CAND STAU IN PAT, INTINS
DAR SI CAND MA APLEC SPRE FATA, SUNT HIPERTENSIVA SI AM DISLIPIDEMIE CU COLESTEROL 270 SI TRIGLICERIDE 240, OARE ESTE CEVA GRAV LA INIMA ?

FLORIN

acum 13 ani

Pentru Ana: Ceai de anghinare.

scripcaru maria

acum 13 ani

prezint dureri de inima si in spatele inimi si vertij in urechea stanga.ce ma sfatuiti sa iau

Gruev Veronica

acum 8 ani

Alaltaieri m a luat raceala pe jos cum ma ia aproape in fiecare saptamana si am luat un urinal akut.seara am mai luat o aspirina un paracetamol ca nu mai stiam care din ele se mai ia pt infectie din asta urinara si inca un ibuprofen.noaptea m am trezit cu o durere in capul pieptului si am avut diaree de un maro inchis,stare de greata si o aciditate puternica in stomac care m au tinut toata ziua iar urmatoarra noapte m am trezit cu o durere puternica intre omoplati care imi batea si in capul pieptului si un nod in gat care ma astupa.aveti idee ce ar putea fi? Sa fie din cauza medicamentelor de le am mentionat mai sus pt ca am luat prea multe? Sau oare alta este cauza?

Gruev Veronica

acum 8 ani

Mentionez ca aceasta durere in spate am mai avut o si acum cateva luni intr o noapte

Utilizator11629403091

acum 2 ani

Buna.
Si eu am aceiasi problemă de aproape 2 ani.
Încă nu am fost la medic...sper sa nu fie nimic grav.