depre ce poate fi vorba?

Infarct

Postata de pykiys cu 11 ani in urma.

Buna ziua.Ma numesc ma numesc anca si am 15 ani jumate.Nu stiu cum sa incep dar voi incerca.De o luna daca nu mai mult a inceput sa-mi de-a junghiuri in prtea dreapta a inmii,ele sunt de 2 feluri suportabile si insuportabile , cele suportabile sunt foarte frecvente in timp ce junghiurile insuportabile sunt mai rare dar foarte puternice.Dar de o saptamana simt o durere aproape permanenta in capul pieptului,tin sa spun ca obosesc foarte repede iar atunci simt cum imi bate inima ca si cum ar urca spre gat scuzatimi expresia dar asta simt.Va rog sa-mi dati si mie un raspuns.

Raspunsuri (32)

pykiys

acum 11 ani

Buna ziua.Ma numesc ma numesc anca si am 15 ani jumate.Nu stiu cum sa incep dar voi incerca.De o luna daca nu mai mult a inceput sa-mi de-a junghiuri in prtea stanga a inmii,ele sunt de 2 feluri suportabile si insuportabile , cele suportabile sunt foarte frecvente in timp ce junghiurile insuportabile sunt mai rare dar foarte puternice.Dar de o saptamana simt o durere aproape permanenta in capul pieptului,tin sa spun ca obosesc foarte repede iar atunci simt cum imi bate inima ca si cum ar urca spre gat scuzatimi expresia dar asta simt.Va rog sa-mi dati si mie un raspuns.
Raporteaza

Liviu

acum 11 ani

Cand ti se intampla sa obosesti? Unde te afli atunci? Ce anume te face sa obosesti?

pykiys

acum 11 ani

orice

pykiys

acum 11 ani

oriunde si oricand

pykiys

acum 11 ani

orice

Liviu

acum 11 ani

Atunci, inseamna ca simti TOT TIMPUL cum iti bate inima ca si cum ar urca spre gat.

pykiys

acum 11 ani

da

Liviu

acum 11 ani

OK. Inseamna ca inima n-are nimic.

pykiys

acum 11 ani

ok dar junghiurile?

Liviu

acum 11 ani

Acum se vor muta in alta parte.

pykiys

acum 11 ani

adica? stiti ce poate fi, adica nu s-au mutat pana acu si se vor muta. scuzatima dar nu inteleg

Liviu

acum 11 ani

Daca in doar doua minute junghiurile s-au mutat din partea dreapta - in partea stanga (asa cum ai scris chiar tu aici, daca vei compara primele doua mesaje ale tale), cu siguranta ca in cel mult 60 de minute ele vor ajunge departe.

pykiys

acum 11 ani

nu am gresit eu deoarece doar m-am trezit am gresit scriind ''''dreapta''''

Liviu

acum 11 ani

In acest caz, putem sa presupunem - impreuna - ca ai gresit si cand ai zis: "orice", "oriunde si oricand" ?

pykiys

acum 11 ani

da asa este si va rog sa ma scuzati. deci imi puteti spune ce poate fi?

pykiys

acum 11 ani

uitati va dau exemplu si acu vreo 10 min mi-a dat iar un junghi insuportabil scurt cam timp de 1 min

pykiys

acum 11 ani

da asa este va rog sa ma scuzati ca am gresit.

Liviu

acum 11 ani

OK. Cand ti se intampla sa NU obosesti? Unde te afli atunci? Si ce anume te face sa te simti in siguranta, linistita, destinsa, impacata si increzatoare?

pykiys

acum 11 ani

cand stau linistita intinsa in pat si cand nu fac diverse lucruri

Liviu

acum 11 ani

Mai precis, CE EVITI cand stai linistita, intinsa in pat?

Pag 1 din 2