Cum pot preveni?

Infarct

Postata de membru299057 cu 8 ani in urma.

Eu sunt in tratament post infarct miocardic si ma ingrijoreaza aparitia vanatailor pe picioare si mai nou si pe maini...cred ca-mi plesnesc vasele ...Este acest fapt din vina medicamentelor ? Intreb asta fiindca tin de un an, de dupa infarct, regim alimentar foarte strict (fara sare si fara grasimi); in plus analizele medicale au iesit foarte bune. Va multumesc !

Raspunsuri (3)

Dr. Cristina Moisa

acum 8 ani

trebuie sa va adresati cardiologului curant pentru reevaluarea tratamentului anti trombotic si amploarea fenomenului de petesii (vanatai); adica sa le vada medicul cu ochii lui; plus numaratoare de trombocite.

membru299057

acum 8 ani

Multumesc frumos!

eu

acum 8 ani

este de la medicamente, ce medicamente ei ? Ai citit vreodata prospectele ?