criza de dureri in piept,apasare

Infarct

Postata de ralumouad cu 14 ani in urma.

Acum 6ani am fost diagn.cu tahicardie,prolaps de valva mitrala. tatal meu are cardipatie iskemica dureroasa.
de 6 ani nu am mai facut nici o investigatie,in timp durerile s-au accentuat,am dureri zilnice,insa npt trecuta am facut o criza puternica , dureri f mari in piept, partea stanga cu mana stanga,durere ascunsa,apasare,sau ca o arsura f mare din capu pieptului pana in zona inimii si s lasa p mana stanga. Mi-a trecut in 10 min , dupa c am baut apa cu zahar.
In timpu zilei s ok,km obosita si ametita,cu intepaturi suportabile,dar care persista toata ziua.
As vrea sa stiu va rog ce a fost cu criza d azi npt..m-a pus p ganduri.
Multumesc

Raspunsuri (2)

loredana

acum 13 ani

salut, am scris nu c-as avea un raspuns pt tine, ci ca sa te rog sa-mi spui daca in acesti 6 ani decand esti diagnosticat/a cu pvm ai luat vreun tratament?Multumesc.

ralumouad

acum 13 ani

Propanolol