cit de grav este

Infarct

Postata de membru214287 cu 11 ani in urma.

poate sa ma ajute cineva pentru ca medicul sotului meu este foarte rezervat si nu prea-mi zice ce su dr. Tinica,V-3,5nt cu analizele sotului meu si nici cit de grav este ....in urma unei bronsite si pneumonii care dupa spusele medicului au disparut dupa un tratament cu antibiotice a facut de 2 ori raze la plamini prima a esit urita dar dupa tratament de 1 sapt. a esit buna numai ca la interpretare scria ceva de genul..pneumonie interstitiala in stagnare pana aici e bun apoi ne-a trimis la cardiolog a facut EKG-fain a facut eco si acolo surpriza il gaseste cu insuficienta mitrala severa PNT-400 SEC VALVA AORTICA 35/17 VALVA PULMONARA PSAP=25+10=35 VS(D)-56 VS(S)-40 AS-55 VD-31 SIV-3,5 AO(INEL)-17,5 AO(ASED)-32 FE-40% ARIA AS -36 IMI POATE SPUNE CINEVA CE INSEAMNA SI CIT DE GRAV POATE SA FIE

Raspunsuri (3)

Cabinet Lacrima Naturii

acum 11 ani

Nu trebuie sa stati nepasatoare este bine sa luati masuri si sa apelati si la alte metode de investigatie.Tototada este bine sa luati si ceva tratament pentru a nu da voie sa apara si fibrozari.putem discuta la tel. pentru eventuale nelamuriri.0766488202

membru214287

acum 11 ani

va multumesc pentru raspuns l-am internat pe sotul meu si acum face un tratament cu penicilina

Cabinet Lacrima Naturii

acum 11 ani

E foarte bine cum ati procedat dar totusi e bine sa tineti cont si de preventia pentru a indeparta orice risc care ar putea sa apara pe viitor.