Ce poate fi

Infarct

Postata de cristina628138553 cu 12 ani in urma.

buna ziua.acum in ultimele doua saptamani am avut tot felul de simptome...vreo trei-patru zile arsuri la stomac indiferent ce mancam apoi intr-o noapte m-am trezit din somn cu senzatia de sufocare si inima imi batea cu putere de parca as fi avut doua inimi sau era cat o minge de fotbal de mare...acu de vreo doua zile ma doare bratul stang dar nu tot timpul si nici foarte rau dar deranjant.ce poate fi?Precizez ca am 35 de ani.Multumesc

Raspunsuri (1)

Adina

acum 11 ani

Buna Cristina! din simptomatologia descrisa de tine,palpitatii si sufocare, precum si dureri care iradiaza spre membrul superior stang, denota fie o afectiune cardiaca- caz in care va trebui consultat un medic cardiolog, fie.. pt linistea ta sa faci macar un set de analize uzuale ale sangelui.