ce este angiosealul?riscuri?

Infarct Sedare

Postata de AURYKA 61 cu 12 ani in urma.

buna ziua;pentru efectuarea unei coronarografii mi s-a propus angiosealul;ce este acesta si care sunt riscurile lui?deasemenea riscurile coronarografiei.amultumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Persoana care va recomandat asemenea examinari, trebuie sa va explice scopul pentru care le recomanda , in ce constau si ce riscuri presupun .

AURYKA 61

acum 12 ani

Buna ziua! In fapt ,scrie sotia mea ,ea este pacienta ,fost cadru medical=asist.radiologie.Trimitere este pentru dr.Dan Deleanu;diagnosticul :CIDC;angor agravat;BRS major -modificari EKG evolutive.Dr.Marusteru este medicul cardiolog care face aceasta trimitere -explicatia domniei sale:pentru a nu mai sta cu sabia.....Deja sunt programata pentru luni la C.M.Hemodinamic,am solicitat o sedare pe langa anestezia locala;am citit pe Forum despre riscurile coronarogr. si ale angiosealului (USA) ;sunt cam speriata,nu mai sunt juna (69 ani) si doresc si o parere avizata din RO.Nu am luat legatura cu dr.Deleanu,doar la receptie m-a programat si erau total pe dinafara.Oricum multumesc pentru introducere.Margineanu Jeanetta-Eugenia.