cardiopatie iscemica cronica si anina pectorala

Infarct

Postata de mariana60120593 cu 13 ani in urma.

Buna seara. Cine imi poate recomanda un medic cardiolog foarte bun in C-TA sau Bucuresti.am ajuns in spital acum trei saptamani ,cu o durere in piept ,mi-a amortit mana stinga,buzele si nasul,tensiunea 14 cu 8, rezultatul analizelor trigliceride 236,25mg/dl,vsh 15 milimetri /ora.Am fost diagnosticata la iesirea din spital(sectia interne)cu cardiopatie ischemica cronica, angina pectorala, hiperlipidemie, sindromul deficientei congenitale de iod de tip mixt,degenerescenta grasoasa a ficatului,neclasificata altundeva si am intoleranta la nitrati.Nu pot sa fac mare lucru,obosesc foarte repede.Acum am tratament , zaldiar, aspirina cardio,simvor,eutirox,omeprazol,xanax iar de 7ani iau metoprololum 25mg.Vreau niste sfaturi, ma simt neputincioasa si disperata.

Raspunsuri (2)

Bogdan

acum 13 ani

Tatal meu a avut o durere in piept duminica seara.M-am interesat sa aflu niste medici cardiologi buni in Constanta.
Am aflat de Dna Dr Adriana Raica,Dna Dr Voiculet Cristina ,Dl Dr Banu Marian
Despre fiecare puteti gasi relatii pe internet.
Doamne ajuta!

[email protected]

acum 8 ani

sa nu mergeti la dr banu marian (cardiolog Constanta). cel mai incompetent medic. face de rusine medicina. nu are nici o treaba cu medicina. este cel mai prost medic