Cardiologie

Infarct

Postata de valerica36 cu 11 ani in urma.

Cate batai de inima trebuie sa am pe minut? Eu am 89,dar medicul mi-a zis ca am putine.

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

In repaus ritmul ventricular normal (pulsul) este intre 70-80/min.

valerica36

acum 11 ani

Multumesc!

felicia11

acum 11 ani

este bn eu am avut 128 si a fost mare mi-a dat o pastila de inima si apoi peste o ora mi-a luat iar pulsul si a zis ca alta viata asa ca e foarte bn nu te speria

claemi1

acum 11 ani

eu am 37-40/min si nu stiu efectiv ce sa fac cu tot ajutorul specialistului ca nu creste deloc.Transpir,obosesc cind ma trezesc dimineata ametesc si cred ca am sa mor prin somn.Asta e si sa nu-ti faci probleme ca la tine va fi bine!

adela

acum 11 ani

am un baietel de7 luni si vreau sa stiu care sunt bataile inimi normale in somn.el fiind operat pe cord avind un dsv.mare.ACUM E BN DAR IL MAI URMARESC IN SOMN CITE BATAI ARE PE MINUT SI OSCILEAZA CIND SUNT SUB 40 CIND SUNT PESTE 40 PINA LA 46.VA ROG DACA I MI POATE RASPUNDE CINEVA.