angor de efort si boala coroniana multipla!!!!

Infarct

Postata de gabriela1987 cu 10 ani in urma.

Tatal meu a fost diagnosticat cu angor de efort coala coroniana multipla(TP,IVA, CX, CD) stenoza aortica stanga.
insuficienta aortica Gradul I
insuficienta mitrala gradul II
insuficienta ventriculara stangta NYHA II
hipertensiune arteliala stadul II risc forte mare
sindrom anemic

Doctorul i-a sugerat o operatie as dori sa stiu cat este de sigura operatie ( iau spus ca daca nu se opereaza mai mult de un 1 nu va trai)? cat ii de grava stiuatia inimi? si ijn sine depre operatie.
va rog sa ma ajutati
multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

gabriela1987

acum 10 ani

nimeni nu stie nimic? sau de ce nu raspundeti?