Vezica neurogena

Incontinenta urinara Vezica neurogena

Postata de Mariana211 cu 15 ani in urma.

la varsta de 9 luni am fost operata de meningocel lombo-sacrat (incontinenta urinara - vezica neurogena). De atunci urmez un tratament cu Driptane,insa problema nu s-a rezolvat..continui sa am scapari de urina,mai ales noaptea. As dori sa stiu daca faptul ca am aceasta boala imi va afecta viata pe viitor (copii,etc). Va multumesc!

Raspunsuri (4)

Maria Octavia

acum 15 ani

Nu, nu este obligatoriu ca o sarcina sa agraveze situatia. Cunosc cazuri in care exercitiile kegel din timpul sarcinii chiar au rezolvat si problema vezicii neurogene.

rodica109119930

acum 15 ani

Pentru problema dvs. puteti incerca un tratament adjuvant cu stimulatorul natural de celule stem adulte proprii (http://www.flavin7.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=37)

Ma puteti contacta pe [email protected]

Cu respect, Dr. Adelina Gutan www.centrunaturist.ro

jujau daniela

acum 10 ani

As vrea sa vorbim . Am o fetita de 4 ani care la 4 zile a fost operata de mielomeningocen lombo-sacrat. Are vezica neurogena .

Mihaela

acum 10 ani

Buna Daniela,

Am si eu un baietel de 1 an si 3 luni diagnosticat cu agenezie partiala de sacru si coccis, teratom sacroccigian. Acum face infectii urinare repetate si exista suspiciunea ca ar avea vezica neurogena. Imi poti spune te rog ce teste/investigatii ati facut voi pentru a vi se pune diagnosticul de vezica neurogena?

Multumesc frumos.