urinatul nocturn

Incontinenta urinara

Postata de gica maria cu 12 ani in urma.

Buna ziua !Am o fetita de 11 ani jumatate , care urineaza noaptea in pat chear si la aceasta varsta . Am folosit niste pastilute acum vreo 3 ani prescrise de medicul pediatru care au avut efect doar de moment . Va rog sa-mi recomandati un tratament daca se poate . Va multumesc anticipat .!

Raspunsuri (4)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Va recomand sa o duceti la un consult urologic. Daca in urma acelui consult reiese ca nu are o problema fiziologica, va recomand sa va adresati unui psihoterapeut specializat in copii si familii. Enurezisul are frecvent componente psihologice.

gica maria

acum 12 ani

Multmesc.!

gica maria

acum 12 ani

MULTUMESC!

gica maria

acum 12 ani

MULTUMESC!