tratament omnic tocas

Incontinenta urinara

Postata de Naga cu 12 ani in urma.

de doua saptamani am fost diagnosticat cu disectazie de col vezical, doctorul mi-a prescris Omnic Tocas 0,4 si Prostamol Uno pt. 3 luni, vreau sa stiu daca sunt interactiuni intre acestea si Detralex.

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

nici un medicament nu interfera in actiunea celuilalt. Omnic contine tamsulosin, indicat in tratamentul hipertrofiei benigne de prostata, actioneaza prin bocarea receptorilor alfa1, iar detralex imbunatateste tonusul venos, rezistenta venelor si diminueaza permeabilitatea acestora.

adi

acum 11 ani

am 27 de ani, am fost diagnosticat cu disectazia colunului vezical, urinez des si in cantitati mici, intre 60 mil si 180 mil. vreau sa stiu daca omnic tocas 0,4 ma poate ajuta pt acest diagnostic? va multumesc

adi

acum 11 ani

am 27 de ani, am fost diagnosticat cu disectazia colunului vezical, urinez des si in cantitati mici, intre 60 mil si 180 mil. vreau sa stiu daca omnic tocas 0,4 ma poate ajuta pt acest diagnostic? va multumesc

Vasile

acum 3 saptamani

Am prostata marita. Asa mi sa spus de la medic. omnic tocas ma ajuta? Rog un raspuns. Multumesc.