SE MAI POATE FACE CEVA ????/

Incontinenta urinara

Postata de TAP cu 12 ani in urma.

buna ziua ,
ma numesc Ioana si am 37 ani . Anul trecut in luna septembrie am fost operata de histerectomie totala interanexiala pe cale laparoscopica asistata robotic , in luna noiembrie am avut hematom pelvin postoperator evacuat spontan. Am crezut ca totul revine la normal , numai ca in luna aprilie am avut din nou hemoragie si s-a intervenit sub anestezie generala pentru granulom de fir si cistocel, deoarece in urma primei interventii aparuse incontinenta urinara .Mentionez ca pentru cistocel s-a folosit banda pentru incontinenta urinara ( plasa ).

Va rog sa imi spuneti ce pot sa mai fac daca la nici o luna de la interventie incontinenta a revenit la fel ca inainte. Nu stiu ce se mai poate face !

Va multumesc pentru raspuns si doresc din suflet sanatate tuturor !
Cu respest ,
Ioana

Raspunsuri (3)

lizica

acum 11 ani

Am citit in "Formula As''ca ceaiul de cretisoara si masajul subombilical rezolva aceasta problema.Eu beau ceaiul de circa o luna si nu am mai avut probleme.Sunt curioasa daca va fi bine si in anotimpul rece.

felicia

acum 11 ani

eu eram disperata din pricina incontinentei ,dar am descoperit UVA URSY=strugurii ursului si dupa o zi totul e normal. am comandat pe internet ,dar se gaseste in farmacii ca pilule si ceai .
incerca-ti si sanatate multa

MembruMobileApp1499969995

acum 6 ani

Buna ziua !Cum va simtiti acum dupa operatia de cistocel cu bandeleta urinara ? Va multumesc.