Probleme urinare

Incontinenta urinara

Postata de cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

Cred ca prezint probleme de urinare de o saptamana si jumatate. Mai exact, urina este inchisa la culoare. prezint usturimi in timpul urinarii... si, nu stiu daca are importanta, jetul urinar este intrerupt. Nu am fost la medic si nici nu am tratament. Va rog sa ma ajutati, cu un sfat, un tratament. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Medic de garda

acum 14 ani

Stimate domn,

Este posibil sa aveti o infectie urinara. Daca nu prezentati febra insotita de dureri lombare, simptomatologia descrisa se incadreaza in infectia urinara joasa. Se recomanda efectuarea unui examen sumar de urina cu sediment si a unei uroculturi. In functie de germenele depistat la urocultura se recomanda inceperea tratamentului antibiotic in functie de antibiograma.

Pentru a stabili diagnosticul corect si o medicatie adecvata, sunt necesare unele investigatii suplimentare.

marcu dan

acum 11 ani

racesc foarte usor si cind racesc tusesc cred ca am sistemul imunitar scazut ce sa fac//