PROBLEME CU PROSTATA?

Incontinenta urinara

Postata de Adrian0075 cu 12 ani in urma.

BUNA ZIUA.PROBLEMA MEA NU ESTE INCONTINENTA URINARA ,DAR NU AM GASIT ALT DOMENIU...ACUM 10-12 ANI AM OBSERVAT CAND AVEAM SCAUNE SI TREBUIA SA MA FORTEZ PUTIN(NUMAI SI NUMAI ATUNCI)CA ELIMINAM(PRIN CANALUL URINAR) UN LICHID ALB,VASCOS,SI FOARTE DENS.MERGAND LA DOCTOR,AM LUAT TRATAMENT CU ANTIBIOTICE,2 SAPTAMANI,CA DIAGNOSTIC FIIIND PROSTATITA ACUTA.SIMPTOMELE AU DISPARUT.ACUM AU APARUT DIN NOU SI FOARTE PUTERNIC.PUTETI SA MA AJUTATI?VA MULTUMESC.

Raspunsuri (7)

sebastian

acum 10 ani

salut,

eu am aceeasi problema in prezent si crede-ma ca sunt foarte speriat. totul a inceput acum 1 an, prin iunie. brusc am avut niste dureri pe partea stanga a uretrei care ma deranjau enorm. am fost la doctor si i-am explicat cazul iar el mi-a spus ca s-ar putea sa fie o infectie urinara sau pietre la rinichi. asa ca in prima faza am luat un antibiotic pt o luna, nu imi amintesc numele antibioticului, fara insa a rezolva problema. cazul s-a agravat iar durerile, si mai nou, nevoia de a merge des la toaleta m-au impins sa fac o cautare pe net si sa aflu ca as putea sa am o prostatita acuta sau cronica. nici in ziua de azi nu sunt sigur ce as putea avea. cand palpez cu degetele prostata (exterior) , zona dintre anus si testicule, simt dureri pe partea stanga a prostatei. deasemenea am mereu sentimentul ca urina ramane blocata pe canal (uretra) iar atunci cand sunt in pozitie asezat am senzatia ca lichidul urca pe acest canal. este foarte inconfortabil. in acelasi timp am un discomfort constant in zona anusului. dupa inca o vizita la doctor mi s-a confirmat ca am prostatita. dupa mai multe luni de luat antibiotice ( doxiciclyn) si niste antiinflamatorii (colchicine) durerile s-au mai calmat dar senzatia de a merge des la toaleta si discomfortul din zona anusului au ramas constante. deasemenea, de ceva timp am constatat ca atunci cand am un scaun mai dificil, un lichid vascos si alb iese din uretra odata cu urina sau dupa. vreau sa mentionez ca inca nu mi s-au prelevat probe din tesutul prostatei, nu s-au facut teste mai aprofundate si deci nu sunt sigur daca am prostatita sau nu. insa lichidul asta ma pune pe ganduri enorm si ma streseaza psihic pt ca nu stiu ce infectie as putea avea.

poti sa imi spui ce antibiotice ai luat inainte ca acesata problema a ta sa reapara dupa atata timp? iti multumesc si iti doresc insanatosire cat mai repede.

vitaslie

acum 8 ani

buna ziua eu am deja treii zile de cind nu pot dormii noaptea urina ma deranjaza numa pot duce cum trebu medicu mia zis prostata mia dat pastile nicii un efect nimic singerez,imi face probleme si laa rinichiul sting.spunetii varog ce trebu de facut ca multii doctorii nu dau tratament cum trebu.multumesc

sebastian

acum 10 ani

salut ,

va sunt foarte recunoscator si va multumesc pt orice fel de informatii, tratament, diete, sau alte opinii aducatoare de speranta de vindecare in cazul meu si nu numai, ac***a in vedere ca suntem multi care ne confruntam cu fel si fel de probleme de sanatate.

doris

acum 10 ani

ai prostatita cronica.ai face bine sa iti faci analiza urina si secretie prostatitica su urina dupa masaj prostatic ca sa vezi daca e bacteriana sau nebacteriana.durerile care le mentionezi apar doar in cazul prostatitei.

maxu

acum 8 ani

buna ! am aceeasi problema ca si tine,am facut zeci de analize la spitale diferite si fara nici un rezultat!nu am fost diagnosticat cu nimic ,doar putina piatra!imi ie si rusine sa ma mai duc sa fac alte analize ca o sa ma timita aia la un psihiatru...nici macar nu am idee de unde poate venii acel lichid albicios prin urina,problema e ca imi cam afecteaza si viata de zi cu zi...multa sanatate

vitalie

acum 8 ani

cind ma duc cu urina cite o lecuta imi vine sa stric totul pin bae de usturime.multii spun ca cu erburi te ajuta facem sa vedem ce efect osa fie..tinerilor nu trebu de lasat ca osa ramie femeile fara barbati.numai acel care are prostata stie ce inseamna noptii ne dormine si durerii.

MembruMobileApp1513111279

acum 6 ani

Ce tratamente dau randament in cazul acestei afectiuni, dureri in zona prostatei si pierderi de urina ?