Polikiurie

Incontinenta urinara

Postata de giurgiuiulian cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am 23 de ani si de ceva luni (cam 5, 6) am inceput sa urinez frecvent cam 8-10 ori pe zi mi-am facut mai multe investigatii la primul sumar de urina an avut hematii in urina am luat un tratament cu ciprofloxacin 7 zile apoi cu zanocin apoi o cutie de Uralit medicul mi-a spus ca am prostatita problemele nu am disparut, urocultura respectiv spermocultura au fost negative apoi am luat 15 zile de Driptane dar nu observ mare imbunatatire. VA rog va imi da-ti un sfat sunt f ingrijorat. Multumesc mult!

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Recomand efectuarea unei ecografii renale pentru a exclude o eventuală litiază renală şi repetarea sumarului de urină