operatie de prostata si piatra la vezica urina

Incontinenta urinara

Postata de laurik8 cu 12 ani in urma.

buna ziua, bunicul meu de 80 de ani a fost diagnosticat acum 7 luni de prostata si piatra la vezica de 5mm a fost operat cu laser dupa operatia a stat cu sonda timp de o luna. Duca ce iau scos sonda nu mai poate urina normal nu mai constientizeaza cand urineaza medici iau spus ca isi revin in cel mult 6 luni. El e asa de 5 luni jumatate are tratament cu vesicare de 10mg dar nu observa nici o imbunatatire. Va multumesc mult si va rog din suflet sa imi spuneti daca e normal sau nu ceea se intampla cu el.

Raspunsuri (1)

Andra Lelia

acum 11 ani

Buna ziua,bunicul meu in varsta de 81 de ani a fost si el diagnosticat acum o saptaman de prostata.Medicul ia sugerat sa se opereze.As vrea pareri...e mai bine sa se opereze sau sa ia tratament si sa stea cu sonda?Rog seriozitate!Multumesc!