omnic tocas probleme

Incontinenta urinara

Postata de deks cu 12 ani in urma.

mi sa prescris omnic tocas pentru litiaza renala ,urolog a spus ca nu am probleme cu prostata,doar ca aceast medicament ajuta la eliminarea pietrelor.poate omnic tocas chiar sa provoca probleme la prostata in vitor,daca folosesc aceast medicament in situatia data?

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

omnic tocas contine tamsulsinum si este indicat in simptome de tract urinar inferior asociate cu hiperplazia benignă de prostată .
in litiaza renala se indica un consum mai mare de lichide (cel putin 50% din lichide sa reprezinte apa, apa minerala cu un continut de calciu si magneziu reduce formarea calculilor de calciu si acid uric),sucuri naturale din lamaie, evitarea bauturilor cabogazoase ce contin acid fosforic, un consum crescut de fibre alimentare precum cereale (grau, orez, ovaz si secara; se combina cu calciul in intestin, astfel incat calciul va fi eliminat prin fecale si nu excretat prin urina), evitarea unui consum mare de proteine (din carne);

tomy

acum 9 ani

buna si acum ti-a aparut probleme la prostata?

gheorghis c-tin

acum 8 ani

Buna ziua,fac un tratament cu omnic de cateva luni si am observat ca am scaune uleioase si relativ moi,poate fi o reactie de la acest medicament??